Тренінги для вчителів української мови та літератури
«Найважчий поєдинок – це коли за успіх доводиться боротися з лінню»
Досить часто ми використовуємо самі або чуємо від інших вислів: «Не бійся покинути зону комфорту!» А чи легко це зробити - відмовитися від спокійного, спланованого робочого ритму? Як кажуть: скільки людей, стільки й думок. Часто ми не хочемо щось змінювати в собі, у своєму мисленні просто тому, що боїмося брати на себе відповідальність. Мабуть, саме для таких невпевнених у своїх силах й вигадали різноманітні тренінги. Завдання професійної спільноти та її координаторів – бачити прихований потенціал кожного вчителя та знаходити мотиваційні слова та дії, які змусять талановитого педагога побороти страх невпевненості та покинути власну «мушлю».
31 жовтня 2023 в актовій залі КУ «ЦПРПП ХМР» зібралися члени ПС учителів української мови та літератури ЗЗСО Хустської МТГ, щоб подивитися на кращі педагогічні практики тих, хто повірив у власні сили та, приборкавши страх публіки, готовий ділитися власними «методичними родзинками».
Модератор зустрічі, Світлана Луканець, представила учителів, які у форматі тренінгового заняття поділяться досвідом:
- Діану Попович, учительку української мови та літератури Стеблівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів з теми «Ігрові форми роботи як дієвий спосіб мотивації учнів базової та старшої школи»;
- Людмилу Булак, учительку української мови та літератури Хустської СШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. А. Волошина, консультанта Центру з теми «Щоденник спостережень у 5-6 класах НУШ: нотатник для адміністрації чи для вчителя?»
Діана Василівна разом з колегами повторила інформацію про частини мови, використавши для цього гру «ДЖЕНГА». Педагогині жваво включилися в гру, будуючи піраміду та характеризуючи слово на брусочку, який витягли, як частину мови. До слова, вперше вчителька випробувала цю цікаву форму роботи як тренерка разом з учасниками І Літньої мовної школи, що проходила в кінці серпня на базі Хустського багатопрофільного ліцею № 1 імені Іванна Магули.
Людмила Михайлівна поділилася з колегами досвідом ведення щоденника спостережень у 5-6 класах НУШ, розповіла про тонкощі роботи з різних видів діяльності та способах їх узагальнення. Потім вона запропонувала присутнім спробувати заповнити ті сторінки щоденника, на яких міститься інформація про оцінювання з тем, мовленнєвого складника та оцінки за семестри й за рік.
Лариса Юрик, Керівник ПС учителів української мови та літератури, учителька Хустського багатопрофільного ліцею № 1 імені Івана Магули, високо оцінила роботу колег-тренерок, відзначила серйозну підготовку та якість самих тренінгів. Побажала всім присутнім успіхів та віри в себе, закликала активно самопрезентуватися та постійно займатися самоосвітою.
М
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)