A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа "Центр професійного розвитку педагогічних працівників Хустської міської ради"
Професійна підтримка педагогів

Особливості проведення сертифікації у 2023 році

Дата: 08.02.2023 08:35
Кількість переглядів: 28

Фото без опису

Особливості проведення сертифікації у 2023 році

Нормативно-правові документи, які регламентують проведення сертифікації вчителів у 2023 році:

**Закон України «Про повну загальну середню освіту»;
** Постанова КМУ від 27.12.2018 №1190 (зі змінами) «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників»;

** Наказ МОН № 294 від 05.04.2022 «Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти»;

**Наказ МОН від 16.01.2023 №35 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»; **Наказ УЦОЯО від 27.01.2023 №9 «Про затвердження графіка проведення у 2023 році незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації»;

** Наказ УЦОЯО від 27.01.2023 №8 «Про затвердження Правил проходження у 2023 році незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації»; Наказ УЦОЯО від 23.01.2023 №6 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»;

**Наказ УЦОЯО від 23.01.2023 №5 «Про затвердження Схеми нарахування балів за виконання завдань тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»

Вимоги до учасника сертифікації:

  • робота на відповідній посаді за основним місцем роботи; стаж педагогічної роботи не менше двох років. Право на проходження сертифікації: один раз на три роки;
  • повторне проходження сертифікації не раніше, ніж через рік, якщо вчитель не отримав сертифіката. Вчитель має право відмовитися від участі у сертифікації на будь-якому її етапі. Для цього потрібно надіслати до УЦОЯО або ДСЯО (залежно від етапу) письмову заяву та копію документа, що посвідчує особу. Неуспішне проходження сертифікації педагога не впливає на результати його чергової (позачергової) атестації, продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

Реєстрація для проходження сертифікації у 2023 році

Терміни реєстрації:

  • вчителі початкових класів — з 30 січня по 13 лютого 2023 року (основний етап — з 30 січня по 05 лютого, додатковий етап — 06-13 лютого);
  • вчителі математики, української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти — з 01 до 11 серпня 2023 року (основний етап — 01-07 серпня, додатковий етап — 07-11 серпня).

Документи для реєстрації, які мають бути надіслані рекомендованим поштовим відправленням або доставлені особисто до УЦОЯО:

1. Оформлена реєстраційна картка-заяву та заява.

2. Копія документа, що посвідчує особу, та копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків.

3. Довідка із закладу освіти, яка містить таку інформацію: прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності); назву посади з уточненням фаху, за яким працює, та зазначенням того, чи є відповідна посада його основним місцем роботи; загальний стаж педагогічної роботи; стаж роботи на займаній посаді; спеціальність згідно з дипломом про освіту; кваліфікаційну категорію; педагогічне звання (за наявності).

У випадку розбіжності в персональних даних потрібно подати копію відповідного документа (свідоцтво про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу).

**Етапи сертифікації у 2023 році

***Сертифікація вчителів складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним.

І етап. Незалежне тестування Хто проводить: Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та його регіональні центри. Дати незалежного тестування професійних компетентностей вчителів: початкових класів — 11.03.2023; математики, української мови та літератури — 09.09.2023.

У день проведення тестування учасник має своєчасно (з 10.15 до 10.50) прибути до пункту незалежного тестування з листом-викликом і документом, що посвідчує особу.

Основні характеристики тестування: час — 180 хвилин; кількість завдань — 100 (кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал); тип завдань — вибір однієї правильної відповіді; максимальна кількість балів — 100; мінімальна кількість балів, яку потрібно набрати — 60; отримання результатів в кабінетах учасників сертифікації — не пізніше, ніж через 18 календарних днів після проведення. ІІ етап.

***Самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності

Хто проводить: Державна служба якості освіти (ДСЯО) та/або установа, що належить до сфери її управління.

Алгоритм проведення самооцінювання:

  • заповнення анкети самооцінювання за формою та надсилання її на електронну адресу у строки, визначені ДСЯО;
  • вивчення результатів самооцінювання учасників сертифікації та приймання рішення щодо їх допущення чи недопущення до наступного етапу (протягом 10 днів із дня завершення строку подання результатів самооцінювання);
  • повідомлення учаснику сертифікації рішення про допущення чи недопущення до наступного етапу (надсилається на електронну пошту). ІІІ етап.

***Вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації Хто проводить: Державна служба якості освіти (ДСЯО) та/або установа, що належить до сфери її управління.

Алгоритм проведення вивчення практичного досвіду:

  • затвердження та оприлюднення на офіційному вебсайті ДСЯО загального списку експертів, методики експертного оцінювання, форми експертного висновку та методичні рекомендації щодо її заповнення;
  • визначення строку вивчення практичного досвіду експертною групою та повідомлення їх учаснику сертифікації шляхом відправлення електронного листа (не раніше, ніж за п’ять і не пізніше, ніж за три робочих дні); вивчення практичного досвіду вчителя під час проведення навчальних занять згідно з його календарним планом та відповідним навчальним планом (категорично забороняється проводити репетиції уроків);
  • заповнення та підписання експертного висновку та надання його копії учаснику сертифікації. Висновок має містити кількість балів за кожним із критеріїв оцінювання, набраних учасником сертифікації, та їхню загальну суму; передача ДСЯО експертних висновків всіх учасників сертифікації до УЦОЯО (не пізніше 5 грудня поточного року); розміщення експертних висновків у кабінетах учасників сертифікації (не пізніше п’яти робочих днів із моменту отримання).

Визначення результатів сертифікації та видача сертифікатів Результати сертифікації визначаються на підставі кількості балів, набраної вчителем під час вивчення практичного досвіду роботи. Успішним проходженням сертифікації вважається кількість балів, яка дорівнює або перевищує пороговий бал, який щороку визначається ДСЯО. Графічне зображення сертифіката розміщується в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 10 робочих днів із моменту встановлення граничної кількості балів. Підтвердженням видачі сертифіката є наявність відповідної інформації в ЄДБО.

(За матеріалами освітнього сайту "На Урок№)

 

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора